The Portugal News logo
Inbox

Aboneaza-te la newsletter-ul nostru

Citiți poveștile portugheze de astăzi livrate pe e-mailul dvs.


Latest in Artă și stil de viață

40.000 de jucători așteptați la evenimentul din Portugalia

Óbidos Vila Gaming va avea loc în orașul districtului Leiria între 4 și 12 mai, organizatorii estimând 40.000 de vizitatori. În Știri, Portugal, Evenimente, Central - 18 apr. 2024, 15:02

Artă și stil de viață

Literatură și TikTok - o combinație puțin probabilă

Asociația Editorilor și Librăriilor din Portugal ia (APEL) a dezvăluit că vânzările de cărți au crescut cu 5% anul... În Portugal, Artă și stil de viață - 14 apr. 2024, 11:01

Portugalia în Top 10 cele mai populare destinații Babymoon

Un nou studiu global realizat de My 1st Years a analizat datele de căutare Google pentru... În Știri, Portugal, Artă și stil de viață, Turism - 14 apr. 2024, 08:05




The Portugal News logo Exclusiv

Imigranții au spus despre „așteptări îndelungate” pentru cardurile de rezident

Migranții au protestat în fața sediului AIMA din Lisabona pe tot parcursul zilei joi, 18 aprilie. În Știri, Portugal, Proprietate - 19 apr. 2024, 12:02

Imigranții protestează la sediul AIMA

Imigranții vor protesta pe 18 aprilie, la ora 10 dimineața, la sediul central al AIMA... În Știri, Portugal

Croazieră pe Douro...

„Nu ploua pe paradul meu” În Portugal

Veşti bune

47.000 de euro rămași într-un rucsac returnat proprietarului din Cascais

Un bărbat, care a uitat un rucsac care conținea 47 de mii de euro în zona restaurantului CascaiShopping, a reușit să... În Știri, Portugal, Veşti bune - 12 ian. 2024, 17:02

Artistul Matosinhos câștigă Concursul Internațional de Ilustrație

Pedro Nascimento din Matosinhos, Porto, a câștigat recent Concursul L. Ron Hubbard... În Portugal, Veşti bune - 19 dec. 2023, 19:01


Un catalizator al schimbării: Milele de sprijin pentru zâmbete

În Veşti bune - 23 iul. 2023, 08:01


Food Co. donează 600 de mese pe săptămână băncii locale de alimente

În Comunitate, Veşti bune - 21 iul. 2023, 13:01


Alegerea editorilor

Imigranții au spus despre „așteptări îndelungate” pentru cardurile de rezident

În Știri, Portugal, Proprietate - 19 apr. 2024, 12:02

Un american în Portugalia - Cititorii reacționează la „Tocmai înapoi din SUA!”

În Știri, Portugal, SUA/Canada, Aviz - 15 apr. 2024, 17:05

Casă și grădină

Târg de plante din Algarve

Târgul de plante va avea loc la Museu do Traje, în São Brás de Alportel, între orele... În Algarve, Casă și grădină, Evenimente - 23 mar. 2024, 08:06

Cele mai murdare lucruri din casă și cum să le curățați

În Casă și grădină - 08 mar. 2024, 19:02




Alimente şi băuturi

De la mănăstiri la patiserii — ghidul tău pentru dulciuri portugheze

În multe vitrine, patiserii, supermarketuri și chiar în bucătăria unei case tipice portugheze, este posibil să gustați... În Alimente şi băuturi, Portugal - 13 apr. 2024, 20:03




Entertainment

Cinema revine

Cinematografele portugheze au atins venituri de 6,2 milioane de euro în martie, o creștere de 46,3% față de aceeași perioadă... În Știri, Afaceri, Portugal, Entertainment - 14 apr. 2024, 12:05

Aducerea teatrului muzical înapoi în Algarve

Artista olandeză de teatru muzical din Algarve vorbește despre pasiunile sale, cariera... În Entertainment - 19 mar. 2024, 08:09

Află cine trimite Portugalia la Eurovision

În Entertainment - 02 feb. 2024, 17:01




Enjoying our content?

Subscribe to
our newsletter

Comunitate

Brunch de rețea pentru femei

Conversații autentice, conexiuni semnificative și colaborări reale În Știri, Portugal, Comunitate, Algarve - 23 mar. 2024, 12:45

O seară de lux, creativitate și inovație

Noaptea de caritate de artă și aperitivo la Sky Base One În Comunitate - 12 mar. 2024, 16:52




Echipele sportive de pe Coasta de Argint rotunjesc sprijinul pentru Bombeiros

În Comunitate, sport, Central - 14 iul. 2023, 15:04

Curiozitate

Sărbătorește-ți zeița interioară

Cu toții avem o zeiță interioară în noi, ceea ce ne face femei. În Curiozitate - 14 apr. 2024, 09:01



Există rechini în apele portugheze?

În Mediu, Curiozitate - 28 mai 2023, 16:05


Evenimente

Cel mai mare baby shower din Portugalia

Municipalitatea Olhão va găzdui cel mai mare Baby Shower din Portugalia pe 20 aprilie, între orele 10:00 și 17:30, la Real... În Știri, Portugal, Evenimente, Algarve - 13 apr. 2024, 12:02

Festivalul de jazz

Ovar este gata să primească festivalul „Ovar em Jazz” în aprilie, care include un... În Știri, Portugal, Evenimente - 13 apr. 2024, 08:05




Sănătate

Ce este tusea convulsivă?

După cum avertizează experții cu privire la creșterea cazurilor, un medic explică de ce prevenirea tusei convulsive este... În Sănătate - 24 mar. 2024, 09:16

doctor

SNS va angaja 900 de medici pensionari

Serviciul Național de Sănătate (SNS) poate angaja până la 900 de medici pensionari... În Știri, Portugal, Sănătate - 10 mar. 2024, 18:03

Inversarea efectelor timpului cu Dr. Johnsson

În Sănătate - 10 mar. 2024, 09:01

Cum se descurcă Portugalia în privința HIV?

În Știri, Sănătate - 09 mar. 2024, 08:01

Standardizarea costurilor de depistare a cancerului