Po pokonaniu ponad 21 km w czasie 01:00.36, Dinkalem Ayele okazał się zwycięzcą, wyprzedzając niemieckiego zawodnika Amanala Petrosa o 20 sekund i Kenijczyka Dominica Kiptarusa o trzy sekundy.

Brigid Kosgei samotnie ukończyła wyścig kobiet w czasie 1:05.51, przekraczając linię mety przed Centrum Kultury Belém w dzielnicy Belém. Etiopska Bosena Mulatie, która zajęła drugie miejsce z czasem 1:09.00, oraz Tigist Menigstu, która ukończyła bieg 14 sekund przed swoją koleżanką z kraju, uzupełniły podium kobiet.

W Półmaratonie Lizbońskim 2024 wzięli udział zawodnicy z kilku krajów, a ponad 30 000 osób zapisało się na weekendowe wydarzenia, z czego 10 000 to obcokrajowcy.